thedoor.co.il

דלתות בטחון - יותר חזק מזה לא תמצאולדלתות בטחון יש שורה של מטרות שחלקן לא קשורות וחלקן משלימות אחת את השנייה


התקנת דלתות מתבצעת במקרים רבים של עבודות בניה/שיפוץ/חידוש בחלק האחרון, ולעיתים "נופלת בין הכיסאות"- קבלן השלד מעביר אחריות לקבלני משנה, אתם לא מרוצים מן הפתרונות המוצעים, ובסוף הכל נופל על הכתפיים שלכם. במאמר זה נציג בפניכם דלתות ביטחון


הדלתות המתוחכמות

גם דלתות בטחון מתוחכמות ביותר לא שוות הרבה אם השלד מסביבן לא הותאם, ולכן חשוב מאוד להקפיד לעמוד בתקנים בבניית המסגרת ויציקות הבטון שבהכנה לדלת.

מדובר בהמון פרטים טכניים, אליהם הכי נוח להיחשף כאן www.sls.co.il (המסמכים של מכון התקנים הישראלי בנושא קשים עוד יותר לקריאה), והדרך לאכוף את הביצוע שלהם היא:

להזמין מלכתחילה שירותי התקנה של מתקין מורשה שיבדוק את העמידה בדרישות השלד או מפקח בניה שמעורב בכל הפרוייקט.

זיכרו שלכם אין הרבה מה לתרום בנושא: חלק מן התקנים קשור לא רק לשיטות עבודה אלא גם להכנת חומרים, שימוש בחומרי גלם תקינים ועוד. בלי עמידה בכל התנאים הללו
אחריות, וכן רוב תוכניות ביטוח התכולה, לא חלות.


סוג הדלת שנמצאות בשוק

מדובר בסוגיה סבוכה, שכן קיימים אלפי סוגים של דלתות בטחון מבחינת עיצוב, ולמעשה הבחירה תלויה בשיקולי עיצוב ותקציב. מבחינת המילוי, שהרבה יותר רלוונטי לאספקט הפרקטי (אבל גם העיצובי) של התקנת דלתות מעוצבות לביטחון, קיימים שלוש גישות עיקריות:

צמר סלעים- הפתרון הזול יותר (ניתן לרכוש דלת החל מ2000 ₪), העמיד יותר למזג אוויר ותנאי סביבה, והמבודד יותר. המגבלה היחידה היא חוסר יכולת לגלוון את הדלת (לא עמידה בטמפרטורות תנור), ולכן תהיו מוגבלים לספריי / PVC / עץ

דלתות מודבקות- פתרון זול יחסית (3-10 אלף) שאמור להיות עמיד יותר לניסיונות פריצה ישירים (הלחמה וכו'), אבל במקרה של דלתות בטחון, שלא כמו כספות, רוב הפריצות בכלל לא מנסות לפגוע בכנף (בדלת עצמה) אלא במנעול/חלון.

כמו כן, דיווחים של בעלי מקצוע שונים מראים שכוחות הגזירה המופעלים על ההדבקה, ובייחוד לאור החום בישראל, יוצרים לא מעט בעיות עם השנים.

דלת הזרקה- מבוססת על פוליאוריטן, יחסית עמידה (קצת פחות מהנ"ל, אבל שוב, לא ברמה שפוגעת בבטיחות) ועמידה בכל טמפרטורה, אבל לא נחשבת על פי התקן כעמידה לשריפה (ולכן לא יכולה לשמש כדלת אש).
 

קחו אחריות על הדלת

האחריות של מרבית היצרניות בשוק די דומה. חשוב מאוד להבין שלמרות שהסיסמא אומרת "אחריות של 5-10 שנים" יש הרבה מאוד "אותיות קטנות" האחריות על דלתות ביטחון אינה כוללת, וחשוב להתייחס לכל מיני מרכיבים שלה, שבצורה מפתיעה די דומים בין כל החברות שבדקנו:

על הכנף (ה"דלת" עצמה) ומנגנון הנעילה האחריות היא המקסימלית (ולכן נעה בין 5-7 שנים, כאשר במקרים חריגים מגיעים ל-10 שנים). שימו לב כי כל התקנת דלתות על ידי משווק/מתקין שאינו מורשה על ידי החברה מסירה לגמרי את האחריות.

האחריות על הציפוי של הדלת (מה שהרבה יותר חשוב מבחינתכם ברוב המקרים) הרבה יותר קצרה, בין חוסר אחריות מוחלטת (במקרה של ציפויים יקרים יותר כמו פורניר וכו', במיוחד בחברת חסם, כאשר האחריות היא למעשה רק עד לסיום ההתקנה) ועד אחריות של שנה לכל היותר (בייחוד במוצרים מגלוונים, שאמורים להיות עמידים יותר).

שוב, התקנת דלתות לא על ידי גורם מוסמך, חשיפה של דלתות ביטחון למים או שמש וכו', מסירים כל אחריות.

במקרים רבים (חברת שריונית, פנדור ועוד) האחריות המלאה היא רק לשנה ראשונה, כאשר אחריות משם ואילך (עד הגבול הנ"ל) כוללת השתתפות בשירות (אבל לא בחלפים), מה שאומר שכל טיפול יעלה לכם בין 200-1000 ₪.


רכישת דלתות ביטחון יכולה להתבצע בחברות דלתות גדולות כגון רב בריח, חסם וארימטקס.
דוגמאות ניתן לראות באולמות התצוגה שלהן

21/07/2011    thedoor.co.il
פורום דלתות

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thedoor.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 thedoor.co.il כל הזכויות שמורות
אתר דלתות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום דלתות
מעוניינים בהתקנת דלתות? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם חברות הדלתות האמינות והטובות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!